• všetkoprerekonštrukciu.sk
  • Kontaktujte nás
    0948 722 255
    Po - Pia: 9:00 - 17:00
  • Môj profil
  • je prázdny
    za 0.00 €
vyberte odberné miesta

Panelové radiátory Imas
Nuova Imas - je spoločnosť, ktorá od roku 1960 pôsobí v oblasti vykurovania s dôrazom na technologický vývoj ktorý je zárukou kvalitného produktu s rozumnými nákladmi ale aj s maximálnou praktickosťou a funkčnosťou.
IMAS radiátory majú väčšiu výhrevnosť a väčšiu vodnú plochu než všetci ostatní výrobcovia radiátorov z nasledujúcich dôvodov:
1. Rozostup IMAS konvektorov je 25 mm, znamená to, že na 10 cm radiátoru IMAS sú 4 vnútorné vlny konvektorov, oproti konkurencii ktorá ma rozstup 33,3 mm, takže na 10 cm majú len 3 vnútorné vlny konvektorov. Vďaka tejto technickej odlišnosti, radiátory IMAS majú o 20% väčšiu plochu v porovnaní s ostatnými výrobcami.
2. Pri pohľade na IMAS panely každých 10 cm vidíte 7,6cm vodného kanála a 2,4 cm suchého kanála, kde sú bodovania a nie voda a tak 75% povrchu je v styku s vodou a len 25% sú suché kanály, ktoré sú iba zváracia časť.
3. 90% konkurenčných radiátorov má každých 10 cm tela panelu 5,8 cm vodného kanála a 4,2 cm suchého kanála takže iba 55% je v kontakte s vodou, a iba 45% sú suché kanály, ktoré sú iba zváracia časť.

Radiátory IMAS majú širšie vodné kanály a viac konvektorov, ktoré im umožňujú rýchle vykúrenie miestnosti a spoľahlivé udržiavanie jej teploty na konštantných úrovniach. Z hľadiska celkového tepelného výkonu poskytujú radiátory IMAS až o 10% viac tepla, takže miestnosti sú rýchlejšie teplé. Výskum ukazuje, že po piatich minútach je povrchová teplota radiátorov IMAS až o 10 stupňov vyššia ako u ostatných radiátorov. Z toho vyplýva že čím rýchlejšie je radiátor vyhriaty, tým rýchlejšie môže horúci vzduch začať
cirkulovať a generovať konvektorové teplo. Keďže toto predstavuje približne 75-80% tepelného výstupu radiátora, je toto veľmi dôležité. Na ďalšie urýchlenie cirkulácie sú konvektory privárané priamo na vodné kanály, nie medzi nimi, čo zabezpečuje priame spojenie medzi vodou a konvektorom, čo zlepšuje vedenie tepla, výstup a rýchlosť odozvy.
Viac tepla pri menších nákladoch
IMAS radiátory majú veľkú povrchovú plochu, preto sú schopné dodať rovnaký tepelný výkon s nižším nastavením teploty a menšou energiou kotla ako porovnateľné radiátory od konkurencie. Výsledok: vyššia účinnosť a nižšie účty za energie. IMAS radiátory majú unikátny dizajn, ktorý má 25 mm rozostup vodných kanálov. Zúžený dizajn suchého kanála tiež vytvára vyššiu rýchlosť vody, urýchľuje prenos tepla a do kontaktu s výhrevnou vodou prichádza až o 17% viac kovu. Toto umožňuje IMAS radiátorom zohrievať sa rýchlejšie a zvyšovať sálavú teplotu a komfort izieb. Veľká povrchová plocha má za následok aj rýchlejšiu reakciu na zmeny nastavenia termostatu, takže kotol môže byť spustený na kratšie obdobie. V dôsledku toho sa radiátor zahrieva rýchlejšie za nižšiu cenu v podstate šetrí peniaze. Podľa talianskej vlády, zníženie teploty termostatu iba o jeden stupeň môže ušetriť až 10% z ceny účtov za energie. Zvýšené sálavé teplo radiátorov IMAS znamená, že pocit tepla v miestnosti sa dá dosiahnuť aj pri nižšom nastavení izbového termostatu.
Vrchná mriežka
IMAS vrchná mriežka je veľmi úzka a elegantná, ale nie je len esteticky vyzerajúca. Všetky naše vrchné mriežky sú vyrobené z galvanizovanej ocele, ohnuté do profilu kvapky vody. Táto konštrukcia ich robí veľmi pevné a zabraňuje ich ohýbaniu v strede pôsobením tepla. Vrchné mriežky od výrobcov v Turecku sú všetky rovnaké, pretože sú vyrobené 2 spoločnosťami so sídlom v Turecku a sú pri porovnaní ďaleko za našimi.
Mriežky IMAS Sú tiež veľmi aerodynamické, nezastavujú priechod vzduchu ako ploché mriežky čo pomáha voľnému pohybu vzduchu vo vnútri radiátorov z dola hore (rovnaký princíp ako krídla lietadla).

 Obrázky
Naše služby
Naše služby
 
Súbory cookies používame pre správne fungovanie našej webovej stránky a jej funkcií. Pomocou súborov cookies si tiež napríklad pamätáme váš preferovaný jazyk, zvyšujeme pre vás relevantnosť zobrazovaných reklám, počítame návšťevnosť stránok a pamätáme si vaše nastavenia vykonané na stránke.